FAQ

FAQ

Všechny odpovědi na otázky, který tě určitě napadly, jen ses bál zeptat. Česky by se to jmenovalo ČPO jako “často pokládané otázky”, ale tak nějak jdeme s flow a naši krásnou češtinu rádi pepříme zvučnými anglikanismy. Tak snad neva, bro!

 Klikni a rozbal. Jen tak dostaneš odpověď.</strong >

Bírd a tajemství růstu

Mám kůži nějak připravit na aplikaci Dopingu?

Pokud to aspoň trochu jde, tak je dobrý kůži před dopováním omýt. Ideálně teplou vodou a přípravkem na čištění xichtu. Zbavíš ji mastnoty a teplou vodou roztáhneš póry. Pokud bys chtěl bejt jó poctivej, tak můžeš dát i nějaký peeling, abys odstranil odumřelý buňky a průnik do kůže byl pro Doping zase o něco lehčí. Bavíme se tady o kůži bez vousů nebo s minimem vousů. Pokud budeš dávat do už zarostlý brady, tak to s peelingama a umýváním nepřeháněj. Spíš s citem a ideálně přípravky určenými na vousy, třeba naším šamponem na bírd. Případně bude stačit voda a nahřátí.

Jak kombinovat roller a doping?

Po rollování bude kůže nasraná a cokoliv dalšího by jí nemuselo udělat dobře. Je proto vhodný rollovat večer, když víš, že už nikam nejdeš, a nechat kůži po rozbodání odpočinout. Nějaký hmoty na ni plácej až ráno. Každej jsme ale individuum a výjimky potvrzují pravidlo, jak se říká, takže vyzkoušej, co bude vyhovovat tobě.

Jak mám kombinovat doping a cokoliv dalšího?

Doping je jako jedinej určenej přímo na kůži. Proto ho dávej první a pokus se zobákem projet až na kůži, ať co nejmíň tekutýho zlata poztrácíš v porostu. Naopak všechno ostatní (olej, balzám, vosk) je primárně na vousy a ke kůži se to má jen lehce propracovat. Takže Doping první, aspoň 10 minut pauza a až pak cokoliv dalšího na vousy. Pokud vousy pořádně ještě neraší, tak s koupí něčeho dalšího doporučujeme počkat. Olej ani balzám růst nijak zásadně nepodpoří, starají se hlavně o to, aby už vyrostlý vousy měly, co potřebují.

Můžu se holit a používat doping?

Co ti na to máme říct, když se chceš holit, tak se hol, ale obecně jsme proti. Zaholování, to je jiná, ať jsou vousy upravený to jó, ale holení… No nicméně se nám tahle otázka opakuje, a pokud se z nějakýho důvodu holit musíš, tak doporučujeme nedávat Doping hned po oholení. Kůže je podrážděná a nemuselo by to bejt dobrý. Obecně holení růst ani tloušťku vousů nijak nezlepšuje, to je mýtus. Jediný proč by při používání Dopingu mělo smysl vousy zkracovat je snazší aplikace. Určitě ho ale jde dávat i přes vousy, jen to chce víc času a pravda, ve vousech ho vždycky krapet zbyde. Pokud se chceš holit, tak doporučujeme strojkem zkrátit třeba na 1 mm, ale neholit až na kůži. A už vůbec se nehol do hladka, ať si neposečeš mláďátka, co se díky Dopingu začínají teprv líhnout.

Jak rychle jsou vidět výsledky dopingu?

To závisí na 6 969 420 faktorech. Zkrátka to nejde říct. Někdo vidí výsledky po měsíci, někdo po dvou/třech/čtyřech. A někdo vůbec. Největší odezvu máme do nějakých dvou měsíců, ale výjimky potvrzují pravidlo, ať už tohle nesmyslný rčení znamená cokoli. Obecně bychom doporučovali tomu dát aspoň 4 měsíce, než nad Dopingem zlomíš hůl. Nicméně Doping není jediná zbraň v růstovým arzenálu a vždycky můžeš přitvrdit Rollerem a Beardroids. Jestli ale máš jakýkoliv pochybnosti, určitě se nám ozvi a zkusíme něco vymyslet. Nebo si prostě řekneme, že na tučný bírd nemáš genetiku a roštěnky budeš muset balit na tučný konto.

Nevypadají nové vousy, když přestanu doping používat?

Doping stimuluje kořínky a růst tím, že jim dodá živiny a prokrví je. Důležitý je taky to, že dopování změkčuje kůži, takže přes ni vousy snadněji prorážejí. Když jde všechno dobře, tak se začnou k životu hlásit i ty nejlenivější vousy, který dřív nerostly. Pokud je ale od Dopingu odřízneš moc brzo, nebudou ještě natolik probuzený, aby bez stimulu přežily, a opět zakrní. Případně se nedostanou přes kůži, která zase ztvrdne a pohřbí je v temnotě zatracení. Je potřeba teda dopovat tak dlouho, dokud se mláďátka nezmění v dospělce aka tvrdý hřebíky. Jakmile ti přijdou dostatečně silný (podobně jako normální vousy), jsou teprve ready kúru ukončit. Písknout si to ale budeš muset sám, za nás by to nemělo trvat dýl než cca 4 měsíce.

Narovinu, rozhoduji se mezi minoxidilem a dopingem. V čem je doping lepší?

Mino není úplně špatný a někdo s ním je určitě spokojenej, akorát jeho použití má 2 malý vady. Ta první je, že v EU je použití Mina v kosmetice zakázaný. A ta druhá, že je založený na alkoholu, takže kůži vysušuje na prach. V engrybírdím Dopingu najdeš šetrnější účinnou látku ve stejný koncentraci, jako má Mino, a navíc hromadu krmení pro vousy i kůži – pěkně all-in-one. Nesedí ti z jakýhokoliv důvodu Doping? Tak to radši před pořízením Minoxilu na darknetu šáhni spíš po Copenhagen Grooming, do těch bych šel radši, než upsat duši Minu.

Nemůže se nic stát při milostných radovánkách po použití dopingu?

Pokud se dělíš o Doping s partnerkou skoro každý večer, tak bychom doporučovali dávat Doping až po radovánkách, nebo třeba hned jak přijdeš domů. Jestli teda radovánky nezačínaj už ve dveřích: “Dobrý den, já jsem Helmut, opravář komínů.” - “Dobrý den, pojďte dál, kamna mi netáhnou.” No nic, v tom případě ti ke štěstí asi nechybí ani ty vousy. Je teoreticky možný, že by tvý drahý mohly vousky a chloupy víc růst, pokud by docházelo ke spojení jejího těla a tvojí nadopovaný brady moc často. V tom případě zkus jiný dávkování a dopuj třeba ráno před odchodem do práce. Nebo prostě po Dopingu drž 2 hodiny celibát a ruce v kapsách. Jinak je to úplně v pohodě, pokud seš ochotnej se o Doping dělit.

Péče o vousiska

Jak mám kombinovat olej, balzám a vosk?

Olej a balzám jsou dost podobný výrobky (rozdíly najdeš v porovnání olej vs balzám). Běžnej vousáč nepotřebuje dávat oba najednou. Pokud ti to vyhovuje, tak proti gustu žádný dišputát, ale obecně ne-e. Když už, tak olej první a pak balzám.

Vosk aplikuj taky až po oleji/balzámu, případně si ho smíchej na dlani s trochou balzámu pro optimální sílu stylingu a aplikuj najednou. Obecně ale po oleji vousy už nejsou tolik přilnavý, takže je možný, že balzám/vosk nebude držet tak dobře. Značka ideál je používat olej, když tě čeká pobyt indoor, na outdoor šáhni radši po balzámu, protože ten bírd ochrání před vlivy drsnýho venkovního prostředí (vítr, déšť, UV). Vosk tam pak lupni pro ještě tvrdší styling a rázem dostaneš i o level vyšší ochranu.

A jestli čteš tu dlouhou odpověď až sem, asi máš i dlouhej bírd. Pak můžeš používat olej jen na konec brady, protože tam jsou vousy nejvysušenější. Balzám pak na tváře a knír. Na konci dne je ale alfou omegou to, jak to sedne tobě, ne jak ti poradí nějakej jouda na netu.

Vousy mi na jednom místě rostou špatným směrem. Co s tím?

Kořínky vousů jde pomaličku natočit kamkoli si budeš přát. Je to ale běh na dlouhou trať, opět a zas. Když budeš spěchat, maximálně si je tak domrvíš. Vždycky po nahřátí (ať už sprchou/vanou/napařeným ručníkem) je kartáčuj tím směrem, kam bys chtěl, aby směřovaly. A případně je můžeš i voskem nebo balzámem zafixovat v daný pozici, aby se kořínky pomalu natáčely i během dne.

Vousy nemají stejnou barvu, chybí jim něco?

Něco jim chybět může, ale jiná barva toho není ukazatelem. Je to dáno geneticky stejně jako třeba barva vlasů. Vousy nemusí mít zpravidla stejnou barvu jako vlasy, stejně jako dickbeard. Úplně normálně můžeš mít rezavý přelivy v bírdu, i když jsi blonďák a podobně. Není to nic proti ničemu a možný jsou jen dvě řešení. Barvit nebo hrdě přijmout výjimečnost, která ti byla dána do vínku. Je to ale komplet na tobě. No a na tom, jak moc divně to vypadá.

Vousy se mi lámou a jsou rotřepený, co s tím?

Chybí jim s největší pravděpodobností živiny a voda. Doporučovali bychom začít používat olej nebo balzám na vyživení, případně pokud je to fakt špatný, tak bys měl zkusit jednou týdně olejový zábal s horkým ručníkem. Je to easy, ručník namočíš horkou vodou. Na vousy dáš o krapet větší množství oleje než normálně a tváře si zabalíš do nahřátýho ručníku. Až vychladne, znova ho namočíš a takhle opakuješ nějakých 15 až 30 minut. Přebytečný olej na konci můžeš utřít do ručníku, ale klidně ho nech na vousech.

Boj proti slabým vousům můžeš vést i na dalších frontách. Zkus začít používat lepší kondicionér při sprchování. To může výrazně pomoct. A kritický je přestat dělat to, co dělat nemáš. Zbytečně se ve vousech nevrtej, nekartáčuj a nečeš víc než jednou denně a nikdy ne na suchánka (až po aplikaci oleje/balzámu). Nešamponuj denně a nesuš příliš často horkým fénem. Prostě dej bírdu živiny a klid. Není potřeba ho pořád něčím mučit.

Kule, nářadí a další výrobky

Co kuřba a mazivo z řady calm balls?

Antistick ani Antisweat nejsou erotický pomůcky, nepočítá se teda s jakýmkoli stykem se sliznicemi. Jestli chceš špásování oživit, dopřej žabě dezert v podobě čokokulí smočenejch v Nuttelle, burákovým másle, šlehačce, pro masožravkyně v nějakým výpečku nebo prostě čemkoliv jiným dle osobních preferencí.

Maj engrybírdí výrobky nějakou trvanlivost?

Kosmetický výrobky mají doporučenou dobu spotřeby dva roky od navaření. Vaříme několikrát do roka a stáčíme všechno poměrně rychle. Po otevření doporučujeme spotřebovat do půl roku, což je víc než dost a tak se trvanlivostí není potřeba trápit. To všechno platí za předpokladu, že vousům nedopřáváš jen o svátcích, to ale určitě neděláš. Nebo?!

A není na to nějaký věkový omezení?

Nic z kosmetiky není věkově omezený, na druhou stranu asi nepotřebuješ používat věci na kule, když ti ještě nesestouply. To stejný platí pro Doping a podporu růstu vousů. Používat teda můžeš cokoli kdykoli, otázkou je, jestli ti to k něčemu bude. Kdyby ses chtěl poradit, neváhej napsat na gang@angrybeards.cz a my ti už povíme.

Základy shoppingu

Jsem troublemaker. Jak by se řešila reklamace?

I mistr tesař se občas utne. A i když děláme maximum, aby všechno bylo tip ťop, tak i my občas vykouzlíme nějakej ten error. Pro co nejsvižnější řešení případnýho nedostatku klikni na Reklamace, Vratky, Výměny a v mžiku to s tebou pořešíme.

Néé, něco se pos*alo při platbě. Co mám dělat?

Když se podělá něco při platbě, nemusíš zběsile vytvářet dalších 69 objednávek. Napiš na gang@angrybeards.cz a všechno pohasíme. Kdybys chtěl bejt jó snaživej, hned v potvrzení objednávky na mailu najdeš údaje pro platbu převodem, takže když neprojde platba přes comgate, můžeš to čistě teoreticky pořešit za nás (jen teda nezapomeň na variabilní symbol, ať se to spáruje s objednávkou).

Můžu si u vás vyzvednout zboží osobně?

Jasan, v objednávce vyber osobní vyzvednutí a zvol si čas. No problemo. Vyzvednout si svoje zboží můžeš v ordinačních hodinách zákaznický podpory 9-14 u nás na Pražská 343/20, Třebíč. 9-14?! Jo, maj se jak prasata v žitě, ale zas pak makaj i večer a o víkendech, jen teda už z domu, takže jestli chceš osobko, musíš je holt stihnout.

Chci si objednat na dobírku, půjde to?

Na dobírku neposíláme. Ze začátku jsme dobírku nabízeli, ale zákoši si to nepřebírali, nám se vracely hromady balíku a měli jsme sto chutí to tady celý zaříznout. Když si vyhrajeme s balením, snažíme se posílat všecko ASAP a pak si to nějakej vocas nepřevezme, tak máme neskutečný nutkání si rozmlátit hlavu o zeď.

Jsme féroví a nikdy bychom si nedovolili neposlat ti matro, který sis poctivě zacvakal. Vlož do engrybírdího gangu důvěru a všechno bude v pohodě, jako že se Tomáš Čechů jmenuju. A jestli máš všechny prachy zašitý v matraci a bankám nevěříš ani za mák, napiš nám na gang@angrybeards.cz a nějakou předávku už vymyslíme.

Doručujete do zahraničí?

V současnosti máme přímo e-shop na Slovensku a v Polsku. Pokud bys potřeboval doručit někam jinam, neváhej nám napsat a určitě to domluvíme. Kontakt najdeš tady.

Máš vypečenější otázečku? Vystřel ji na linkaře!